9.2.2021

Diéta

Zníženie hmotnosti môže byť často veľká drina.
Hoci si to nikto z nás nechce pripustiť, najväčšie chyby pri diéte robíme práve my.
Poďme im spoločne predísť!

Nevyhovárajte sa!

Už ste sa pevne rozhodli so svojou prebytočnou váhou niečo urobiť, tak sa tohoto odhodlania držte ako kliešť. V prvom rade zabudnite na najrôznejšie výhovorky typu:

  • Cvičiť začnem až zajtra.
  • Menšie porcie si dám len na večeru.
  • Jedenkrát za čas mi čokoláda neublíži.
  • Vážiť porcie nemusím, poznám presné množstvo od oka.

Že sú vám tieto myšlienky blízke? Tak na ne rýchlo zabudnite. Každé prekonanie tohoto boja je váš malý krôčik k víťazstvu.

Neporovnávajte sa, ste originál

Tendenciu porovnávať svoju vlastnú snahu schudnúť s okolím majú predovšetkým ženy. Skoro vždy totiž začínajú diétny režim držať s kamarátkou, susedkou, kolegyňou… Potom majú potrebu sa medzi sebou chváliť a predbiehať sa, ktorá zhodila viac kilogramov či zjedla menšiu porciu… Toto je úplná hlúposť, ktorá vás len stresuje. Každé telo je individuálne, a preto má iné potreby a výsledky.

Pohoda, kľud a odpočinok

Relaxácia a čas len pre seba sú trefou do čierneho. Úplnou nevyhnutnosťou je kvalitný spánok, ktorý ovplyvňuje nie len fyzické telo, ale tiež psychiku. Práve tá je v období chudnutia skúšaná najviac. Keď sa budete cítiť dobre, budete tiež skvele vypadať. To vás bude motivovať k ďalším aktivitám a následným kilogramom dole.

Piškótka za splnený cieľ

Jedno zo základných pravidiel je odnaučiť sa odmeňovať za úspech jedlom. Je jedno, či sa jedná o sladkosti či tučné slané pokrmy, toto je proste obrovský krok späť. Radšej si doprajte masáž, saunu, bazén či si zájdite na dobrý film. Predídete tak stále sa opakujúcim váhovým výkyvom.

Pohyb je základ

Je vlastne jedno, akú aktivitu do svojho bežného dňa zahrniete. Nemusíte hneď začať trénovať maratón. Úplne budú stačiť krátke prechádzky alebo joga. Najdôležitejšie je, aby vás zvolená aktivita bavila. Potom sa k nej budete veľmi rady vracať aj v nasledujúcich dňoch.